HISTORICKÝ ÚSPĚCH starších Soptíků, KRAJSKÉ KOLO Plamen - 3. místo

04.06.2016 00:00

Úspěšné tažení jsme začali 14. května na obvodovém kole hry Plamen v Rozsochatci. Z podzimního kola Závodu požárnické všestrannosti jsme šli do závodu z 1. místa. Soutěžili jsme ve štafetě 4 x 60 m, štafetě dvojic a v požárním útoku. Ze 7 družstev jsme si vedli nejlépe, soutěž vyhráli a postoupili do okresního kola. To se konalo 28. května na Dukle v Havlíčkově Brodě. K předešlým disciplínám nám ještě přibyla štafeta a útok CTIF. Soutěže se zúčastnilo 11 družstev. Přemožitele jsme našli jen v útoku CTIF, ostatní disciplíny jsme vyhráli a suverénně postoupili do krajského kola, které se konalo 4. června na atletickém stadionu v Pacově. V konkurenci 10 nejlepších družstev z Kraje Vysočina jsme vybojovali historické 3. místo. Z průběžných výsledků si nejvíc ceníme 2. místa v Závodu požárnické všestrannosti, 3. místa v požárním útoku a 2. místa v útoku CTIF.

Rád bych poděkoval Soptíkům i jejich rodičům, vedoucím MH, Obci a SDH Pohled za podporu a poskytnutí prostor na tréninky, Zámku Pohled za zapůjčení prostranství na tréninky, firmě Českomoravský štěrk, a.s. za dovoz vody, panu Krpálkovi za nácvik ve střelbě ze vzduchovky, sponzorům, soukromým firmám za zapůjčení vozidel na dopravu dětí i materiálu na soutěž, rodičům a fanouškům, kteří také pomohli s dopravou a podporou na soutěži a všem, kteří jakýmkoli způsobem pomáhají celý rok.